کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.
میز خدمت الکترونیکی
استانداری خراسان ر ضوی
۱۳۹۹/۰۷/۲۲

کاهش ۴۵ درصدی آمار ورودی مسافر به خراسان رضوی

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: طی نیمه نخست امسال ورود مسافر به این استان در مقایسه بامدت مشابه سال گذشته ۴۵ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمدصادق براتی اظهار کرد: از ابتدای فروردین تا پایان شهریور ماه سال جاری ۱۶ میلیون و چهار هزار و ۳۴۸ نفر به استان سفر کرده‌اند در حالی که در مدت مشابه سال گذشته این شمار، ۲۸ میلیون و ۹۶۴ هزار و ۱۶۷ نفر بوده است.
وی ادامه داد: ورود مسافر به کلانشهر مشهد نیز در مقایسه با سال گذشته ۴۰ درصد کاهش دارد، به این ترتیب در ۶ ماه نخست سال ۱۳۹۸ تعداد ۱۹ میلیون و ۹۲۷ هزار و ۶۹۶ نفر وارد مشهد شدند که این رقم امسال به ۱۱ میلیون و ۹۶۴ هزار و ۶۸۴ نفر کاهش یافت.
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه کاهش ورود مسافر از مبادی جاده‌ای در مشهد ۸۶ درصد و در استان ۹۱ درصد است گفت: در ورودی ریلی کاهش ۸۲ درصدی در مشهد و کاهش ۸۱ درصدی ورود مسافر در استان ثبت شده است.
براتی افزود: در ورودی هوایی مسافران نیز در مشهد ۷۱ درصد و در استان ۶۸ درصد کاهش طی این مدت ثبت شده است.
وی ادامه داد: مسافران ورودی با وسایل نقلیه شخصی در مشهد ۱۵ درصد و در استان ۲۴ درصد کاهش داشته‌اند.
هم اکنون استان خراسان رضوی با حدود ۶.۵ میلیون نفر جمعیت دارای بیش از دو هزار و ۷۰۰ واحد تاسیسات اقامتی است که از این منظر رتبه نخست کشور را دارد.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۴۵۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

www.khorasan.ir